View Single Post
  #5  
Old 06-11-2009, 23:04
Sennake's Avatar
Sennake Sennake is offline
Administrator
 
Join Date: May 2001
Location: Laakdal
Posts: 13,719
Haaahhhh, herfstvakantie!! Eindelijk tijd om eens door te bouwen zie. En dat gaan jullie geweten hebben

Nadat mijn Lotus 79 eindelijk af was (een klein beetje over tijd qua schema) was het tijd om mijn "november-project" verder te zetten. En als het even kon, wat voorsprong nemen ook, want het laatste project van dit jaar is de 1/12 Trumpeter Ford GT40, die wat meer tijd in beslag zal nemen.

Dus heb ik een ganse week onderdelen geprepareerd, gespoten en details geschilderd. Omdat dit een OOb project is heb ik me niet teveel aangetrokken van accuraatheid van het model in vergelijking met het 1/1 origineel. Alleen de zichtbare bekabeling heb ik vervangen door dunnere. Dat is zowat de enige toegeving die ik gedaan heb aan het OOB principe. Dat leverde me tevens een ander leuk voordeel op: ik kon eindelijk nog eens een kit bouwen zoals ik dat vroeger graag deed: eerst alles mooi schilderen zonder iets te monteren, en daarna alles in elkaar plakken. Toegegeven, niet de meest educatieve modelbouwmethode en zeker niet aan te raden voor wie een exacte replica wil bouwen, maar mij deed het plezier om nog eens een model in elkaar te steken op de goeie ouwe manier. Mijn stichtend voorbeeld hiervoor waren de Tamiya-catalogi, die op pagina 3 altijd een foto toonde van een kit in alle samenstellende onderdelen, mooi geschilderd maar nog niet gemonteerd. Dat heb ik dus ook gedaan:



Eens deze foto genomen is kon het bouwen beginnen. Dit moet zowat het record zijn van tijdspanne tussen een volledig ongemonteerde kit tot een afgewerkt model, want nu gaat het vliegensvlug gaan, let maar eens op. Eerst werd het motorblok in elkaar gezet. OOB natuurlijk. Ik heb zelfs niet de moeite genomen om wat weathering aan te brengen, omdat de racekuip al dat werk zal verbergen. Eerlijkheidshalve moet ik eraan toevoegen dat ik wel een weathering zal uitvoeren op de onderdelen die zichtbaar blijven eens het model klaar is. Maar dat is pas voor... binnen enkele minuten





Het kader wordt vervolgens rond het motorblok gekleefd. Hier zou ik anders een methode gezocht hebben om het blok in te bouwen in een volledig geassembleerd kader waarvan de lijmnaden mooi weggewerkt werden en overspoten, maar omdat deze naden niet zichtbaar zullen zijn eens het model klaar is, en omdat ik gewoon het bouwplan volg, doe ik het deze keer "the old school way". Ook de verchroomde onderdelen werden niet gestript om ze te spuiten met Alclad of zo. Ok, weer eerlijkheidshalve moet ik toegeven dat de voorvork-onderdelen wel gestript werden, maar ik heb de verchroomde delen bekleed met BMF, dus ik heb geen Alclad gebruikt. Maar daarover later meer. Binnen enkele minuten dus.



Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1981_kawasaki_kr1000f_11.JPG
Views:	1254
Size:	668.6 KB
ID:	15398   Click image for larger version

Name:	1981_kawasaki_kr1000f_12.JPG
Views:	1166
Size:	573.7 KB
ID:	15399   Click image for larger version

Name:	1981_kawasaki_kr1000f_13.JPG
Views:	1208
Size:	580.3 KB
ID:	15400   Click image for larger version

Name:	1981_kawasaki_kr1000f_14.JPG
Views:	1179
Size:	630.9 KB
ID:	15401   Click image for larger version

Name:	1981_kawasaki_kr1000f_15.JPG
Views:	1145
Size:	659.4 KB
ID:	15402  

__________________

* WWW.SENNAKE.BE *
Reply With Quote