Ik heb nog nooit een Gallardo gebouwd, maar wel genoeg ervaring met Fujimi kits om wat (zinnigs) te kunnen zeggen over hoe hun plastic zich gedraagt.
In principe is er niks op tegen om geen grondverf te gebruiken. Wat je wil betrachten is de verzekering van een goeie aanhechting van de verf op de body. Daar dient de primer voor. Wil je geen primer gebruiken, best er toch voor zorgen dat je je kas mat schuurt. De matte ondergrond zal dan voor hechting zorgen (mat wil zeggen geen perfect oppervlak meer, dus de verf hecht zich in de scheurtjes die door het schuren zijn ontstaan). Maar, zelfs als je dat niet wil doen, ook geen probleem. Zolang je er maar voor zorgt dat je de body goed ontvet hebt.
Niks is nodig, behalve het ontvetten, op voorwaarde dat je de kas wil spuiten en verder niets meer. Als je nog manipulaties plant achteraf is het wel ten zeerste aanbevolen om de boel mat te schuren of om grondverf te gebruiken. Ik doe standaard, schuren, ontvetten en dan primer.
Dat de sinkmarks te voorschijn komen, verbaast met niks. Bij Fujimi kits moet je zeer goed opletten met de hoeveelheid verf die je aanbrengt. Mistlagen zijn het enige wat ervoor zullen zorgen dat de sinkmarks niet meer naar boven komen. Bij een eerdere bouw van een Fujimi kit werden zelfs de onderhuidse sinkmarks zichtbaar wanneer er teveel verf aangebracht werd (ook Zero Paints) in 1 go. Dus, opletten.
Bon Courage! Eurhm, non, c'est bon Pescarolo!