De Paddock

De Paddock (http://www.depaddock.eu/forum/index.php)
-   Endurance (http://www.depaddock.eu/forum/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Meer innovatie in GT's dan in de F1? (http://www.depaddock.eu/forum/showthread.php?t=19509)

Mark 15-02-2010 23:08

Meer innovatie in GT's dan in de F1?
 
Ach u kent het wel, de woorden groen, duurzaam, bio en MVO zijn de modewoorden van 2010. In de F1 liepen ze te pronken met KERS, in de States zijn ze wat aan het pielen met E85 als brandstof. KERS is geflopt en een brandstof als E85 is leuk en aardig maar nooit in voldoende grote aantallen te produceren om de gehele vloot van vierwielers te voorzien van de nodige brandstof.

100% electrisch of hybrides gaan het waarschijnlijk ook niet worden, dat neemt niet weg dat we steeds meer "andere vormen" van racen zien. Endurance lijkt wel de pionier op dit vlak:

Echte benzine met een beetje KERS:
Quote:

Op de Autosalon van Geneve zal de Porsche 911 GT3 R Hybrid geïntroduceerd worden. Ook zal deze Porsche 911 GT3 R Hybrid bij geselecteerde Langstreckenpokalwedstrijden op de Nürburgring worden ingezet met als hoogtepunt de 24U.

http://www.autosport.nl/klasse/sport...rburgring.html
Erg stil en 0% qua beleving voor Jan met de Pet achter de draad:
Quote:

Sunred está a punto de terminar un prototipo de deportivo eléctrico homologable para carreras de la FIA GT

http://www.daily-endurance.com/sunre...la-fia-gt.html
Welke iniatieven zijn er nog meer op dit vlak? En zoja, zitten we als consument/fan hierop te wachten?

Die hybride Porsche kan me nog wel bekoren maar zo'n electrische Sunred is mijn inziens een bij voorbaat een verloren project. Zoiets heeft weinig potentie voor de toekomst.

Zal nog maar geen thread starten over "climate-gate" ;)

GT2-R 16-02-2010 02:28

In mijn ogen is het vooral de endurance-racerij in het algemeen die een grotere bijdrage heeft voor het milieu dan de F1. De tijd dat in de F1 revolutionaire ontdekkingen gedaan werden ligt al lang achter ons. De F1 heeft geen enkele relevantie voor uw dagdagelijkse wagen.

Endurance racing is echter toch bezig met enkele projecten die in de toekomst potentieel hebben. Ook al zijn sommigen gedoemd tot falen....het is nog steeds beter dan de stilstand die de F1 kent op dat vlak :). Ik ben eens benieuwd wat de Corsa Zytek uit z'n mouw gaat schudden in de toekomst.

Mark 16-02-2010 20:31

Wellicht een richting waar de nieuwe Audi in 2011 op gaat uitkomen:

Quote:

However, instead of the R10's V12 or the R15's V10 engines, the new car is expected to use a twin turbocharged V6 diesel. The car may also feature a kinetic energy recovery system (KERS). Audi will be launching its first production hybrid in the Q5 in 2011 but it's unknown if Audi would use a battery electric hybrid system or an electro-mechanical flywheel like the new Porsche 911 GT3 R hybrid.

http://green.autoblog.com/2010/02/15...-v6-diesel-wi/


gwyllion 17-02-2010 13:12

Dat werd een tijdje geleden al vermeld op http://www.racecar-engineering.com/n...prototype.html

Wel raar dat Audi een V6 gaat bouwen en geen V8. Als je de 5.5 V12 TDI uit de R10 neemt en je gooit 4 cilinders weg, kom je mooi op 3.7 V8 uit. Dat lijkt op het eerste zicht meer voor de hand te liggen.


All times are GMT +2. The time now is 01:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.